Strona główna » Zespół

Zespół

by admin
Jakub Bałtroszewicz
edukacja bioetyczna
Fundator i Prezes Zarządu Fundacji JEDEN Z NAS, tworzącej Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US i jedyny Polak w jej zarządzie. Od 2017 roku Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wykładowca dydaktyki bioetyki w ramach studiów podyplomowych na Międzywydziałowym Instytucie Bioetyki tejże uczelni. Członek zespołu ekspertów bioetycznych Komisji Europejskiej. Ukończył Vita Institute - kurs bioetyczny organizowany przez Uniwersytet Notre Dame (Indiana, USA), a także Acton University (Michigan, USA oraz Sontagberg, Austria). Był koordynatorem na Polskę pierwszej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej JEDEN Z NAS. W latach 2011-2012 redaktor naczelny bioetycznego dwumiesięcznika IMAGO. W wolnych chwilach podróżuje, zwiedził blisko 100 krajów na wszystkich kontynentach.
Justyna Gajos
etyka
Familiolog, bioetyk, aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficznym UPJPII Krakowie. Absolwentka podyplomowych studiów z bioetyki w Instytucie Bioetyki (UPJPII), w latach 2016-2018 koordynatorka pierwszej w Polsce Poradni Bioetycznej. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Bioetyki Klinicznej (International Society for Clinical Bioethics), autorka wystąpień konferencyjnych i publikacji naukowych. Miłośniczka gór, wszelkich wędrówek oraz podróży. Od 2015 roku współpracuje z Fundacją JEDEN Z NAS.
Błażej Kmieciak
przewodniczący rady naukowej
Doktor habilitowany nauk prawnych, prof. UM w Łodzi. Pedagog specjalny, socjolog prawa i bioetyk. Jest absolwentem resocjalizacji, socjologii i podyplomowych studiów w zakresie prawa medycznego i bioetyki. Ukończył Szkołę Praw Człowieka organizowaną przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Szkołę Profilaktyki Uzależnień w Warszawie. Posiada uprawnienia mediatora. Odbywał kurs z zakresu bioetyki organizowany przez Kennedy Institute of Ethics, Uniwersytetu Georgetown oraz półroczne szkolenie dotyczące praktyki w stosowaniu praw dziecka oraz przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci organizowane przez Center for Health and Human Rights Uniwersytetu Harvard i Organizację Narodów Zjednoczonych. Przez osiem lat pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego. W tym czasie pracował również, jako Szef działu Bioetyka portalu biotechnologia.pl. Był Przewodniczącym Zespołu przy Rzeczniku Praw Pacjenta ds. opracowania standardów postępowania w terapiach medycznych stosowanych w okresie kończącego się życia. Był członkiem Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Pracuje w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2020 r. jest Przewodniczącym oraz Członkiem Państwowej Komisji ds. Pedofilii.
Irena Pregler
grafika
Grafik i ilustratorka. Zajmuje się projektowaniem graficznym, edytorstwem, ilustracją i storyboardem. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki UP w Krakowie, kierunek „Grafika i projektowanie wizualne”. W projektowaniu zwraca uwagę na jasny przekaz i ciekawą formę graficzną. Inspiruje się malarstwem Młodej Polski, dawną sztuką sakralną i dawną grafiką. Muzyka i mruczenie trzech kotów towarzyszą jej w pracy. Lubi czytać o religii katolickiej, „podróżować” po Śródziemiu Tolkiena i obcować z naturą.
Przemysław Radzyński
media
Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Rzecznik prasowy Fundacji Profeto. Był koordynatorem biura prasowego archidiecezji krakowskiej i redaktorem naczelnym czasopisma eSPe. Publikował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej, Gościu Niedzielnym, Przewodniku Katolickim, Niedzieli, portalach Aleteia.pl, Deon.pl, Opoka.org.pl, Franciszkanska3.pl. Współautor książki „Helena. Misja możliwa”. Od 2018 roku współpracuje z Fundacją JEDEN Z NAS.
Karolina Smęt
social media
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku. Przez 10 lat pracowała jako dziennikarka radiowa: VOX FM, Radio Niepokalanów, Radio Plus. Od 2018 roku pracuje jako specjalistka do spraw mediów społecznościowych. Jej pasją są podróże, książki, taniec ludowy, a także tworzenie video. Z urodzenia Białostoczanka, z wyboru Łodzianka. Jest żoną Rafała, mamą 3 córek. Założycielka wspólnoty Macierzanki w Łodzi. Aktywnie działa na rzecz kobiet.
Katarzyna Waliczek
etyka, edukacja
Ukończyła studia magisterskie z filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim i pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doktorantka na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i absolwentka studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym. Urodzona z zespołem Turnera, zaangażowana w ruch pro-life i w aktywizm na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zawodowo nauczycielka w szkole podstawowej. Uwielbia książki i chciałaby móc czytać więcej, a może także napisać coś pod własnym nazwiskiem.
Monika Zazula
nauki biomedyczne
Biolog molekularny i bioetyk. Specjalizuje się w biologii komórki, genetyce i patologii molekularnej. Nauczyciel akademicki (studia medyczne i bioetyczne). Członek zespołu ekspertów bioetycznych Komisji Europejskiej, recenzent i audytor. Były redaktor naczelny portalu naukowego. Założyciel i były prezes firmy biotechnologicznej. Prowadziła liczne szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy i diagnostów laboratoryjnych. Popularyzator nauki. Autor publikacji naukowych i współautor monografii naukowych. W wolnym czasie lubi podrożować, żeglować po morzu, jeździć na nartach i obserwować dzikie zwierzęta. Miłośniczka książek Tolkiena, fanka Leonarda da Vinci, Ignacego Loyoli i muzyki barokowej. Prywatnie mama 4 córek, najstarsza studiuje biotechnologię, najmłodsza ma 2 lata. Z Fundacją Jeden z Nas jest związana od 2018 roku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka