Wielka Brytania, jak podaje wiele źródeł, pracuje obecnie nad zmianą prawa dotyczącego legalności badań naukowych na embrionach ludzkich. Głównym celem tej zmiany jest wydłużenie okresu, w którym można przeprowadzać takie badania z 15 do 28 dni po zapłodnieniu. Zmiana ta spotkała się z dużą krytyką ze strony organizacji broniących praw zwierząt i etyki naukowej.
Badania na embrionach ludzkich stanowią kontrowersyjny temat z wielu powodów, ale najważniejszym z nich jest kwestia moralności. W końcu, embrion ludzki jest istotą żywą, która posiada swoje prawa. Każda próba uszkodzenia embrionu lub manipulacji nim w celach naukowych jest naruszeniem tych praw.
Doprowadzenie do uszkodzenia embrionu ludzkiego w celach naukowych, jakie proponuje Wielka Brytania, jest nieetyczne i godne potępienia. Każda manipulacja embrionem ludzkim powinna być zabroniona, ponieważ embriony ludzkie zasługują na taką samą ochronę jak każdy inny człowiek. Nauka powinna szukać innych sposobów prowadzenia badań, które nie prowadzą do takiego naruszania praw embrionów ludzkich.
Dlatego też, jako społeczeństwo powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu etykę naukową i ochronę embrionów ludzkich. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić, że nauka będzie prowadzona w sposób etyczny i odpowiedzialny, a jednocześnie osiągać postęp w dziedzinie medycyny i biologii.