Strona główna » Hospicjum domowe dla dzieci i perinatalna opieka paliatywna w Krakowie

Hospicjum domowe dla dzieci i perinatalna opieka paliatywna w Krakowie

by admin
N.Z.O.Z. „MARI-MED” w Krakowie realizuje świadczenia zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie Hospicjum Domowego dla Dzieci oraz Perinatalnej Opieki Paliatywnej.

Opieka paliatywna i hospicyjna to wszechstronna, całościowa opieka i leczenie objawowe pacjentów chorujących na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące i ograniczające życie choroby.

Hospicjum Domowe dla Dzieci

Świadczenia w ramach Hospicjum Domowego dla Dzieci obejmują opieką pacjentów w terminalnej fazie choroby, przebywających w swoich domach. Do hospicjum domowego przyjmowane są dzieci poniżej 18 roku życia w schyłkowym okresie choroby nieuleczalnej, nad którymi opiekę w domu sprawuje przynajmniej jeden stały opiekun.

Świadczenia w ramach hospicjum domowego obejmują świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez lekarzy, pielęgniarki, leczenie bólu zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (drabina analgetyczna) oraz innych objawów somatycznych, opiekę psychologiczną nad świadczeniobiorcą i jego rodziną, rehabilitację, zapobieganie powikłaniom. Ponadto badania zlecone przez lekarza hospicjum domowego, ordynację leków i bezpłatne wypożyczanie wyrobów medycznych.

Więcej informacji: https://www.mari-med.pl/hospicjum-domowe-dla-dzieci/

Perinatalna Opieka Paliatywna

Perinatalna opieka paliatywna to świadczenia przeznaczone dla rodzin oczekujących narodzin nieuleczalnie chorego dziecka. N.Z.O.Z. „MARI-MED” wsparciem obejmuje również rodziców w trakcie diagnostyki prenatalnej z podejrzeniem nieuleczalnej choroby płodu.

Rodziny objęte Perinatalną Opieką Paliatywną mają zapewniony dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez lekarza i psychologa. W ramach kontynuacji opieki paliatywnej rodziny mogą zostać objęte wsparciem Hospicjum Domowego dla Dzieci.

Więcej informacji: https://www.mari-med.pl/perinatalna-opieka-paliatywna/

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka