Strona główna » Kanadyjska pływaczka zdobyła sześć medali na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa

Kanadyjska pływaczka zdobyła sześć medali na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa

by admin
Julia Lane, 22-letnia pływaczka z Kanady, wyróżniła się na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa w Portugalii, zdobywając aż sześć medali!

Julia rozpoczęła swoją przygodę ze sportem 8 lat temu. Inspiracją dla niej była jej własna siostra. Po ciężkim treningu dołączyła do reprezentacji drużyny pływackiej olimpiad specjalnych kanadyjskich miast La Salle i Windsor. Jej ulubionym stylem jest motylek, zdobywa medale również w stylu dowolnym. W roku 2022 z Mistrzostw Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa przywiozła dwa złote, trzy brązowe i jeden srebrny medal. Pobiła również kilka ze swoich osobistych rekordów. 

Zawodniczka jest dumna z reprezentowania Kanady. Przyszłym sportowcom radzi, by w swoje marzenia wkładali dużo pracy i by zawsze dawali z siebie wszystko. – Jeśli ktoś ma zespół Downa, wciąż może pływać – przekonuje. Dziś młoda kobieta przygotowuje się do kolejnych mistrzostw świata, a te odbędą się już w 2024 roku w Turcji. Cynthia, matka Julii, widzi w niej prawdziwą gwiazdę i ostrą zawodniczkę. – Jestem zadziwiona i zachwycona tym, co córka osiągnęła – zapewnia.

Źródło: lejeunefoundation.org

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka