Strona główna » Niemiecka firma obiecuje „zmartwychwstanie” po śmierci

Niemiecka firma obiecuje „zmartwychwstanie” po śmierci

by admin
W Berlinie powstał start-up Tomorrow Biostasis, który oferuje mrożenie ciała po śmierci z nadzieją, że rozwój nauki pozwoli je wskrzesić w przyszłości.

Oferta Tomorrow Biostasis wydaje się prosta. Po śmierci klienta, firma odbiera ciało, poddaje je procesowi kriokonserwacji – najpierw schładza w temperaturze -196 stopni Celsjusza a następnie umieszcza w ciekłym azocie w specjalnej kapsule. 

Zamrożenie ciała to jednorazowy koszt 200 tys. euro, a samego mózgu 60 tys. euro – plus miesięczny abonament 25 euro. Start-up informuje, że zamroził już 10 ciał, ale ma też ponad setkę chętnych klientów.

Kierujący start-upem niemiecki lekarz dr Emil Kendziorra mówi, że jego klienci liczą na to, że w przyszłości ich „ożywiony” mózg mógłby zostać dodany np. do ciała wydrukowanego w 3D w oparciu o DNA. Specjalista krioniki obiecuje swoim klientom zachowanie ciała w jak najlepszej kondycji, ale umowa nie gwarantuje skutecznego „zmartwychwstania”.

Komentarz:

Procedura oferowana przez Tomorrow Biostasis jest wprawdzie legalna, bo formalnie klienci start-upu oddają swoje ciała dla celów naukowych, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że milionowe stawki za obietnicę przyszłego życia bez żadnych gwarancji są po prostu nieetycznym wyłudzaniem pieniędzy.

Źródło: tech.wp.pl

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka