Strona główna » Czy dziennikarze przestrzegają standardów informowania o samobójstwach? (zapowiedź)

Czy dziennikarze przestrzegają standardów informowania o samobójstwach? (zapowiedź)

by admin
W swoim wykładzie „Samobójstwa a media. Czy istnieją jeszcze granice etyki dziennikarskiej?” wygłoszonym w czasie Wiosennej Szkoły Bioetyki dr Tomasz Terlikowski zwraca uwagę m.in. na uplemiennienie debaty publicznej w Polsce, oraz takie czynniki jak rozwój mediów tożsamościowych, których zadaniem nie jest informowanie czy komentowanie, a utwierdzanie w przekonaniach swoich odbiorców oraz media społecznościowe, które eskalują niektóre tematy, zwłaszcza o charakterze politycznym.

– Jeśli pojawia się wymiar polityczny, normy przestają funkcjonować. Nic nie wskazuje na to, żeby można było tu przywrócić jakikolwiek model działania, bo to nie jest w interesie graczy politycznych – zaznacza filozof i publicysta. Dodaje także, że dla części Polaków i liderów opinii samobójstwo osoby dorosłej, która ich zdaniem podejmuje taką decyzję świadomie i dobrowolnie, jest ono czymś, w co nie mamy prawa się wtrącać.

Wykład dr. Tomasza Terlikowskiego „Samobójstwa a media. Czy istnieją jeszcze granice etyki dziennikarskiej?” wygłoszony w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki 2023 będzie dostępny od czwartku na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka