Strona główna » Pakistan: rozbito szajkę handlarzy ludzkimi organami

Pakistan: rozbito szajkę handlarzy ludzkimi organami

by admin
Pakistańska policja rozbiła w styczniu zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludzkimi organami. Jak donoszą media, szajkę udało się zlikwidować po tym, jak w tajnym laboratorium znaleziono zaginionego kilka tygodni wcześniej 14-latka.

Handlarze werbowali młode osoby, obiecując im przed usunięciem narządów (głównie nerek) duże zarobki i atrakcyjne posady. Ofiary były przewożone do tajnego laboratorium w Rawalpindi (niedaleko Islamabadu, stolicy Pakistanu), które nie było wyposażone w odpowiednie aparatury do przeprowadzania takich operacji, przez co ofiarom groziło poważne ryzyko śmierci w wyniku powikłań. Według rzecznika policji prowincji Pendżab Rehan Anjum większość klientów była obcokrajowcami.

Pakistan zdelegalizował komercyjny handel organami ludzkimi w 2010 roku, mając nadzieję na ograniczenie sprzedaży narządów zagranicznym klientom przez pośredników wykorzystujących w tym celu wyzysk i przemoc.

Sześciu aresztowanym handlarzom grozi do 10 lat więzienia. Nie znaleziono jednak lekarzy przeprowadzających nielegalne procedury.

Źródło: genethique.org, cbsnews.com

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka