Strona główna » Pierwsza na świecie internetowa sieć pośrednictwa pracy dla osób z zespołem Downa

Pierwsza na świecie internetowa sieć pośrednictwa pracy dla osób z zespołem Downa

by admin

W Kanadzie utworzono pierwszą na świecie internetową sieć pośrednictwa pracy dla osób z zespołem Downa o nazwie Inployable. Autorem inicjatywy jest Canadian Down Syndrome Society (CDSS).

Szacuje się, że w Ameryce Północnej ponad połowa osób z zespołem Downa ma problem ze znalezieniem płatnego zatrudnienia, ponieważ są one niesłusznie postrzegane jako mniej zdolne i mniej wartościowe na rynku pracy. Jednocześnie, jak podkreślają media, pracodawcy przy milionach wolnych miejsc pracy mają trudność w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników na te stanowiska. Inicjatywa, którą uruchomiło Canadian Down Syndrome Society we współpracy z agencją FCB Canada, jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Utworzony profil na LinkedIn – Inployable – ma pomóc pracodawcom w szukaniu oraz zatrudnianiu osób z zespołem Downa, w tym m.in. w prowadzeniu szkoleń ułatwiających włączenie tychże osób w środowisko pracy. Z kolei osoby z zespołem Downa chcące dołączyć do Inployable, będą mogły skorzystać ze wsparcia kanadyjskich coachów w utworzeniu profilu kandydata, odpowiedniego zaakcentowania konkretnych umiejętności (np. punktualność, dbałość o szczegóły, itp.), osoby z trisomią 21 otrzymałyby także wsparcie techniczne w korzystaniu z platformy.

Komentując uruchomienie sieci pośrednictwa pracy, Laura LaChance, dyrektor wykonawczy CDSS, zaznaczyła, że inicjatywa ta niweluje dysproporcję polegającą na tym, że wiele osób z zespołem Downa wykazuje aspiracje i gotowość do podjęcia pracy, a jednocześnie duży procent kanadyjskiej społeczności tych osób pozostaje bezrobotny, ma niepełne zatrudnienie, a ich potencjał pozostaje niewykorzystany. „Osoby z zespołem Downa mają prawo do zatrudnienia w społeczeństwie, gdzie mogą pracować z ludźmi o różnych umiejętnościach i otrzymywać konkurencyjne wynagrodzenie” – podkreśliła LaChance.

Źródła: lejeunefoundation.org, shots.net, inployable.com

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka