Strona główna » Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne: trzeba obiektywnie prezentować problematykę in vitro

Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne: trzeba obiektywnie prezentować problematykę in vitro

by admin
O obiektywne prezentowanie w materiałach edukacyjnych problematyki zapłodnienia pozaustrojowego apeluje Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne.

PSF zwróciło uwagę, że niektórzy uczestnicy debaty publicznej w tej sprawie przedmiotowo wykorzystują godność dzieci narodzonych dzięki metodzie in vitro do zakwestionowania wolności tej debaty i wykluczenia z niej wszelkiej racjonalnej argumentacji skłaniającej do odrzucenia zapłodnienia pozaustrojowego. Stowarzyszenie sprzeciwia się też użyciu problematyki ochrony życia ludzkiego, w tym również zapłodnienia pozaustrojowego, do bieżącej walki politycznej i rozpoczynającej się kampanii wyborczej.

List otwarty dotyczący konieczności obiektywnego zaprezentowania problematyki zapłodnienia pozaustrojowego w materiałach edukacyjnych opublikowano 31 sierpnia 2022 r. Podpisali go w imieniu zarządu Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego prof. dr hab. Elżbieta Osewska, prezes i dr Piotr Guzdek, sekretarz.

Źródło: jedenznas.pl

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka