Strona główna » W Niemczech aby zostać poddanym eutanazji, trzeba się zaszczepić

W Niemczech aby zostać poddanym eutanazji, trzeba się zaszczepić

by admin
Niemieckie stowarzyszenie „Verein Sterbehilfe” oferujące eutanazję i wspomagane samobójstwo nie przyjmuje klientów, którzy nie zaszczepili się na Covid-19. Aby zostać poddanym eutanazji, trzeba przedstawić zaświadczenie o pełnym szczepieniu – donosi portal „Genethique”.

Dodatkowo, jak czytamy na stronie stowarzyszenia, przed „bliskim kontaktem w zamkniętym pomieszczeniu” klienci pragnący skorzystać z usług placówki muszą poddać się szybkim testom na obecność koronawirusa. 

Ironia powyższych zaleceń wywołała od końca listopada w mediach wiele krytycznych, jak również prześmiewczych głosów. Zalecenia stowarzyszenia – o ile jak czytamy na jego stronie mają zwiększyć bezpieczeństwa pracowników kliniki i zmniejszyć ryzyko zakażenia – o tyle nie są wolne od paradoksu: „umrzeć w wybrany przez siebie sposób, uważając jednocześnie by nie umrzeć na nic innego”.

Źródło: www.genethique.org 

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka