Strona główna » Chat GPT może otrzymać wynik (prawie) pozytywny z egzaminu lekarskiego w USA

Chat GPT może otrzymać wynik (prawie) pozytywny z egzaminu lekarskiego w USA

by admin
Chat GPT uzyskał prawie 60% z testu dającego licencję medyczną w Stanach Zjednoczonych – poinformował dziennik „Digital Health”. To dotychczas najlepszy wynik pośród innych programów sztucznej inteligencji.

Chat GPT to system sztucznej inteligencji oparty na ogromnej bazie informacji, zdolny do udzielania logicznych i rzeczowych odpowiedzi na pytania zadane przez użytkownika. Zakres odpowiedzi jest niemalże nieograniczony, a czas oczekiwania na jej wygenerowanie jest właściwie natychmiastowy. Chat GPT jest jednocześnie jednym z najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych w porównaniu z innymi, analogicznymi systemami.

Program został poddany standardowemu testowi z wykluczeniem zadań zawierających obrazy. Egzamin ten daje uprawnienia lekarskie w Stanach Zjednoczonych (USMLE) i składa się z 3 części, które muszą zaliczyć studenci medycyny. Obejmuje on zagadnienia z zakresu biochemii, diagnostyki lekarskiej, znajomości chorób a nawet kwestie moralne i bioetyczne.

Chat udzielił odpowiedzi na 350 pytań zdobywając od 52,4% do 75% prawidłowych odpowiedzi z 3 części egzaminu. 

Wizja zastąpienia lekarzy przez sztuczną inteligencje wydaje się jeszcze dość odległa, ale sami medycy korzystają już z wybranych funkcji tego narzędzia. Według niektórych pracowników klinicznych program sprawdza się dobrze w przypadku poprawy komunikacji pomiędzy pacjentami a specjalistami. Umożliwia sprawną zamianę dość skomplikowanych raportów medycznych na bardziej proste i zrozumiałe przez pacjentów. 

Źródło: medicalxpress.com

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka