Strona główna » Pandemia spowodowała wzrost uzależnienia od Internetu 

Pandemia spowodowała wzrost uzależnienia od Internetu 

by admin
Amerykański badacz, Jagdish Khubchandani, odkrył, że wśród dorosłej populacji Amerykanów pandemia doprowadziła do wzrostu uzależnienia od Internetu. Miliony osób zaczęły w tym czasie intensywniej korzystać z nowych technologii, zwłaszcza Internetu – aby pracować, komunikować i relaksować się podczas lockdownu. Jednak skutki zwiększonego korzystania z Internetu w tym okresie nie zostały do tej pory dobrze zbadane.

Nowe badania, przeprowadzone przez profesora zdrowia publicznego na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Meksyku pokazują, że ponad połowa dorosłej populacji w USA jest albo zagrożona uzależnieniem, albo poważnie uzależniona od Internetu (jest to behawioralny problem związany z depresją i lękiem).

Jagdish Khubchandani przeprowadził pierwsze w swoim rodzaju krajowe badanie, oceniające związek między uzależnieniem od Internetu a skutkami psychologicznymi po roku pandemii. W badaniu wzięło udział ponad 1300 uczestników.

Czytaj więcej: medicalxpress.com 

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka