Strona główna » Aktualny stan polskiej psychiatrii (zapowiedź)

Aktualny stan polskiej psychiatrii (zapowiedź)

by admin
Dla oczekiwanych w psychiatrii zmian konieczne są zwiększenie podmiotowości pacjentów oraz filozofia pracy, która w mniejszym stopniu ogranicza się do zwalczania objawów, a w coraz większym stopniu skupia się na promowaniu zdrowia psychicznego.

– Warto zacząć od profilaktyki – mówi dr n. med. Łukasz Cichocki i wskazuje np. na edukację komunikacji zwłaszcza w młodych związkach i rodzinach, aby małżonkowie i rodzice umieli okazywać bliskość, wsparcie i potrafili stworzyć w domu na tyle bezpieczną atmosferę, aby leczenie psychiatryczne nie było potrzebne. – Przy zdrowej rodzinie psychiatria najczęściej nie jest konieczna. Większość wyzwań rozwojowych młody człowiek będzie w stanie pokonać przy wsparciu swoich rodziców, czasami rodzeństwa, dziadków, przyjaciół – podkreśla psychiatra i psychoterapeuta.

Ponadto specjalistyczna pomoc psychiatryczna powinna być różnorodna i umiejętnie stopniowana, a młode pokolenia należy uczyć odporności psychicznej.

Wykład dr. n. med. Łukasza Cichockiego „Aktualny stan polskiej psychiatrii” wygłoszony w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki 2023 będzie dostępny od czwartku na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka