Strona główna » Samobójstwo wspomagane jako jedna ze strategii eutanatycznych (zapowiedź)

Samobójstwo wspomagane jako jedna ze strategii eutanatycznych (zapowiedź)

by admin
– Samobójstwo wspomagane w bioetyce jest rozważane jako jedna ze strategii eutanatycznych – mówi ks. prof. Grzegorz Hołub.

Angielski termin physician-assisted suicide oznacza „samobójstwo w obecności lekarza”, „samobójstwo przy pomocy lekarza”. – Personalizm będzie się tej strategii sprzeciwiał, ponieważ jest to działanie przeciwko godności osobowej, czyli przeciwko pewnej fundamentalnej wartości, która jest wpisana w istnienie człowieka – podkreśla filozof i bioetyk z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i dodaje, że to „istnienie nie może być wykorzystane w sposób przedmiotowy, ani samo siebie nie może wykorzystać w sposób przedmiotowy”.

Wykład ks. prof. dr. hab. Grzegorza Hołuba „Samobójstwo osoby ludzkiej w perspektywie filozoficznej” wygłoszony w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki 2023 będzie dostępny od czwartku na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka