Strona główna » Polskie prawo psychiatryczne: czy zmienia się w dobrą stronę? (zapowiedź)

Polskie prawo psychiatryczne: czy zmienia się w dobrą stronę? (zapowiedź)

by admin
Jakich zmian potrzebuje polska psychiatria? O wiele szybszego dostępu do psychiatry, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, a także takich warunków pracy dla psychiatrów w systemie, w którym dostęp do świadczeń jest darmowy, aby ta praca była atrakcyjna dla najlepszych specjalistów.

Inna ważna kwestia, na którą zwraca uwagę prof. Błażej Kmieciak to etyczne dylematy dotyczące tego, kogo można leczyć w sytuacjach trudnych. Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego, mimo swoich zalet, ma też parę luk, ponieważ nie odpowiada na aktualny rozwój medycyny i zmiany dotyczące m.in. kryteriów diagnostycznych chorób czy zaburzeń psychicznych. – Przepisy prawne muszą uwzględniać te zmiany – mówi prof. Kmieciak.

Wykład prof. Błażeja Kmieciaka „Polskie prawo psychiatryczne: czy zmienia się w dobrą stronę?” wygłoszony w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki 2023 będzie dostępny od czwartku na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka