Strona główna » Sztuczna inteligencja wobec prawa (Zapowiedź)

Sztuczna inteligencja wobec prawa (Zapowiedź)

by admin
Aktualnie trwają bardzo intensywne prace –  zwłaszcza w Unii Europejskiej – żeby uregulować kwestie dotyczące sztucznej inteligencji. M.in. o tym opowie r. pr. Artur Gontarczyk w kolejnym wykładzie wygłoszonym w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki. 

Czy prawnik może obawiać się sztucznej inteligencji? Artur Gontarczyk podaje przykład, gdy grupie prawników polecono wyszukanie w jakiejś umowie szeregu klauzul zakazanych, jednocześnie powierzając to zadanie sztucznej inteligencji. Prawnicy potrzebowali na znalezienie tych klauzul 92 minut, robot potrzebował niecałą minutę i znalazł więcej klauzul niż prawnicy. – Może się okazać, że w przyszłości nie tylko prawników, ale także lekarzy, informatyków i różnego rodzaju specjalistów zastąpią maszyny – mówi radca prawny. Wskazuje też na inny rodzaj zagrożeń, które stwarzają systemy inwigilacji obywateli np. w Chinach. – Prawo nie może zostawać w tyle za rozwojem technologii – podkreśla.

Wykład r. pr. Artura Gontarczyka „Sztuczna inteligencja wobec prawa” wygłoszony w ramach Wiosennej Szkoły Bioetyki 2023 będzie dostępny od czwartku na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki.

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka