Strona główna » Odkryto nowy marker autyzmu u dzieci

Odkryto nowy marker autyzmu u dzieci

by admin
Dlaczego tak wiele dzieci z autyzmem często cierpi na epilepsję? Naukowcy z Northwestern Medicine odkryli ważne białko mózgowe, które wycisza nadaktywne mózgowe komórki i ma nienaturalnie niski poziom u dzieci z autyzmem.

Białko to można wykryć w płynie mózgowo-rdzeniowym, co czyni go obiecującym markerem do diagnozowania autyzmu i potencjalnego leczenia towarzyszącej zaburzeniu padaczki.

Naukowcy wiedzieli, że mutacje genu CNTNAP2 powodują autyzm połączony z padaczką. Około 30% do 50% dzieci z autyzmem ma również epilepsję. Autyzm dotyka 1/58 dzieci w USA.

Białko catnap2, powinno być wytwarzane przez komórki mózgowe, gdy stają się one nadaktywne. Ponieważ mózgi dzieci z autyzmem i padaczką nie produkują wystarczającej ilości prawidłowo działającego białka catnap2, naukowcy odkryli, że ich mózgi nie uspokajają się, co prowadzi do napadów padaczkowych.

Czytaj więcej: medicalxpress.com 

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka