Strona główna » Utrzymanie prawidłowej wagi we wczesnym okresie życia może pomóc w zapobieganiu męskiej niepłodności

Utrzymanie prawidłowej wagi we wczesnym okresie życia może pomóc w zapobieganiu męskiej niepłodności

by admin

Nowe badania sugerują, że dokładniejsza kontrola masy ciała w dzieciństwie i okresie dojrzewania może pomóc w zapobieganiu niepłodności u mężczyzn w późniejszym życiu – informuje „Medical Xpress”. Naukowcy mieli zaprezentować swoje odkrycia w sobotę 11 czerwca na ENDO 2022, dorocznym spotkaniu Towarzystwa Endokrynologicznego w Atlancie w stanie Georgia. 

Przeprowadzone przez nich badanie wykazało, że dzieci i młodzież z nadwagą, otyłością, którzy mają wysoki poziom insuliny lub cierpią na insulinooporność, mają zwykle mniejsze jądra w porównaniu z ich rówieśnikami o prawidłowej wadze i właściwym poziomie insuliny.

„Bardziej dokładna kontrola masy ciała w dzieciństwie i okresie dojrzewania może pomóc w utrzymaniu funkcji jąder w późniejszym życiu” – zwróciła uwagę główna badaczka Rossella Cannarella z Uniwersytetu w Katanii we Włoszech. 

Naukowcy zwrócili uwagę, że niepłodność dotyka dzisiaj coraz więcej mężczyzn na całym świecie. Te badania mogą pomóc wyjaśnić związek między otyłością i płodnością męską.

Źródło: medicalxpress.com, ncbi.nlm.nih.gov

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka