Strona główna » Pobieranie krwi pępowinowej – czy zawsze bezpieczne? – drugi wykład z cyklu Bioethics Lab

Pobieranie krwi pępowinowej – czy zawsze bezpieczne? – drugi wykład z cyklu Bioethics Lab

by admin

O korzyściach terapeutycznych i zagrożeniach pobieranie krwi pępowinowej, o aktualnym stanie prawnym jej pobierania i magazynowania oraz o etyce odpępniania będzie mówiła prof. Joanna Wojtkiewicz, wieloletnia kierownik banków komórek i tkanek w czasie drugiego wykładu z cyklu Bioethics Lab, który odbędzie się we wtorek 26 października.

Czy pobieranie krwi pępowinowej jest zawsze korzystne i bezpieczne? Ile kosztuje procedura, jak wygląda, jakie są rzeczywiste korzyści terapeutyczne? Jak działają banki tkanek? Co powinni wiedzieć rodzice i personel medyczny? M.in. na te pytania odpowie prof. dr hab. Joanna Wojtkiewicz w czasie drugiego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.

Wykład „Pobieranie krwi pępowinowej – czy zawsze bezpieczne?” będzie dostępny od wtorku 26 października od godz. 17.30, a we czwartek 28 października o godz. 17.30 zaplanowana jest sesja Q&A, w czasie której ekspert będzie na żywo odpowiadał na nadesłane pytania. Oba wydarzenia zostaną udostępnione w serwisie YouTube na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki. Wystarczy się zapisać korzystając z formularza dostępnego na stronie www.akademiabioetyki.pl.

Prof. dr hab. Joanna Wojtkiewicz jest profesorem nauk medycznych i fizjologiem. Pracuje na Wydziale Lekarskim Colegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Kierowała bankami komórek i tkanek certyfikowanymi przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Prowadzi badania w zakresie biotechnologii medycznej, medycyny eksperymentalnej, biologii molekularnej. Posiada doświadczenie w pracy z hodowlami komórkowymi, modelami zwierzęcymi, współpracuje z klinicystami w ramach programów badawczych dotyczących poznania patomechanizmu chorób cywilizacyjnych. Autorka ponad 130 artykułów naukowych, kierownik lub wykonawcza licznych grantów finansowanych ze środków zewnętrznych, promotor czterech zakończonych doktoratów oraz recenzent prac doktorskich. Odbyła staże zagraniczne i krajowe. Członek Komisji Dyscyplinarnej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Bioethics Lab to nowatorski dwuletni cykl spotkań kierowany głównie do międzynarodowej społeczności bioetyków i naukowców z różnych dziedzin oparty o interdyscyplinarne wykłady wybitnych ekspertów. Dostęp do dyskusji i wykładów będzie bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w tym studentów.

Bioethics Lab to jeden z projektów w ramach powstałej w Krakowie Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki, której celem jest popularyzacja nauki, rozwój bioetyki i edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocja wiedzy i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych i medycznych, które są nieodłącznie związane z licznymi, wciąż nowymi dylematami natury etycznej.

Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Szczegóły na www.akademiabioetyki.pl

You may also like

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Regulamin

Prywatność i Ciasteczka